Znalezienie pracowników nie jest obecnie prostym zadaniem. Na krajowym rynku pracy brakuje już nie tylko specjalistów, ale również tych osób, które podjęłyby się wykonywania prostych prac fizycznych. Nie oznacza to jednak, że stoimy przed wyzwaniem, któremu nie da się sprostać. Tam, gdzie zawodzą odpowiednie działy większych i mniejszych przedsiębiorstw, z pomocą przychodzi agencja pracy.


Rekrutacja pracowników jako wyzwanie


Co sprawia, że coraz trudniej jest rekrutować pracowników? Nietrudno domyślić się, że stawiamy sobie pytanie, na które nie możemy otrzymać tylko jednej odpowiedzi. Na pierwszy plan wysuwa się to, że nasi rodacy już od dawna nie ograniczają się do poszukiwania zatrudnienia w kraju. Od ponad dziesięciu lat otworem stoi przed nimi rynek pracy Unii Europejskiej, a państwa Europy Zachodniej potrafią zabiegać o zatrudnionych. Nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że systematycznie poprawiają się warunki pracy w Polsce. Ciągle możemy usłyszeć o nadużyciach, rośnie jednak również liczba firm, w których można liczyć na preferencyjne traktowanie i dużą dozę zaangażowania. Pracownicy otrzymują nie tylko systematycznie rosnące wynagrodzenie, ale i dodatkowe benefity takie, jak choćby ubezpieczenie zdrowotne. Warto mieć też na uwadze to, że samo społeczeństwo się starzeje, z roku na rok zmniejsza się więc grupa osób aktywnych zawodowo.


W czym może pomóc agencja zatrudnienia?


Rekrutacja pracowników przez agencję zatrudnienia ma tę przewagę nad podobnymi działaniami podejmowanymi przez inne firmy, że w tym pierwszym przypadku mamy do czynienia ze znakomitą znajomością rynku pracy. Osoby odpowiedzialne za nią wiedzą, jakich pracowników szukać, co jednak jeszcze ważniejsze – wiedzą, gdzie ich znajdować. Niejednokrotnie pracownicy agencji już podczas pierwszego kontaktu z klientem są w stanie wskazać błędy popełnione w ogłoszeniu o zatrudnieniu. Może więc okazać się, że dotychczasowe rekrutacje nie kończyły się powodzeniem z powodu złej oceny rynku, a nie dlatego, że brakowało rąk do pracy.


Poszukiwanie dobrej agencji warto zacząć od nawiązania kontaktu z podmiotem, o którym wiadomo, że jest w stanie zaoferować usługi na wysokim poziomie. Niech będzie to firma, której pracownicy naprawdę wiedzą, na czym ma polegać rekrutacja pracowników – ATERIMA jest więc trafionym wyborem już choćby z tego powodu. Za firmą tą przemawia również duże doświadczenie, elastyczność i indywidualne podejście do każdego klienta zawsze idące w parze z poszanowaniem jego czasu.

 

 

Warto przeczytać