Firma Microsoft to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawanych na świecie marek z branży IT. Każda osoba, która na co dzień pracuje w tej dziedzinie lub posiada stały kontakt z komputerami, z pewnością spotkała się z rozwiązaniami informatycznymi dostarczanymi przez giganta z Redmond.

Certyfikat Microsoft – czym jest i dlaczego warto go uzyskać?

Firma Microsoft, oprócz dostarczania profesjonalnego oprogramowania komputerowego, umożliwia także wszystkim jego użytkownikom pogłębienie swojej wiedzy informatycznej poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach. Oferuje ponadto certyfikaty potwierdzające wiedzę i umiejętności oraz wiele zróżnicowanych ścieżek edukacyjnych.

microsoft

Taki szeroki zakres działań wynika z dążenia firmy z Redmond do zachęcienia użytkowników do korzystania głównie z dostarczanych przez nią rozwiązań oraz narzędzi informatycznych. Oprócz tego, udział w szkoleniach organizowanych przez firmę Microsoft pozwala na lepszy rozwój kariery zawodowej każdej osobie bezpośrednio związanej z branżą IT.

Certyfikaty Microsoft przeznaczone dla studentów

certyfikaty dla studentow

Młode osoby, które wiążą swoją zawodową przyszłość z branżą IT, swoją przygodę z nią zaczynają zazwyczaj na studiach. W trakcie ich trwania studenci uczą się tworzyć bazy danych w Microsoft SQL Server, programować na platformie .NET oraz zapoznają się z administrowaniem serwerami w Windows Server.

Firma Microsoft udostępnia studentom informatyki szereg praktycznych udogodnień. Posiadają oni bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy, szkoleń, praktyk oraz mają możliwość zdobycia darmowych certyfikatów lub ich uzyskania na preferencyjnych warunkach cenowych.

Szczególnie dużym zainteresowaniem wśród studentów cieszy się zwłaszcza certyfikacja Microsoft Technology Associate (MTA), której posiadanie potwierdza wiedzę w zakresie operowania narzędziami Microsoft oraz doskonale uzupełnia CV każdego studenta poszukującego intratnego zatrudnienia w branży IT.

Certyfikaty Microsoft na dalszych szczeblach kariery w branży IT

Nie tylko studenci mają możliwość skorzystania z certyfikatów oferowanych przez Microsoft. Są one bowiem przydatne na praktycznie każdym szczeblu kariery zawodowej w branży IT umożliwiając swojemu posiadaczowi znalezienie lepiej płatnej pracy lub awansowania. Udział w nich pozwala także w obiektywny sposób zweryfikować posiadaną wiedzę oraz umiejętności i jest ważną kartą przetargową w negocjowaniu warunków współpracy z pracodawcą.

Bardzo często zdarza się także tak, że sami klienci zlecający wykonanie konkretnego projektu wymagają, aby w pracy nad nim uczestniczyły wyłącznie osoby wyposażone w odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich kwalifikacje.

Certyfikaty oferowanie przez firmę Microsoft

Firma Microsoft udostępnia kilka zróżnicowanych ścieżek certyfikacyjnych, których realizacja pozwala na uzyskanie określonych tytułów zawodowych Microsoft. Należą do nich:

  • Microsoft Office Specialist (MOS);
  • Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS);
  • Microsoft Certified IT Professional (MCITP);
  • Microsoft Certified Professional Developer (MCPD);
  • Microsoft Certified Business Management Solution Specialist for Microsoft Dynamics;
  • Microsoft Certified Business Management Solution Professional for Microsoft Dynamics.

Aby uzyskać każdy z wymienionych powyżej tytułów zawodowych każdy uczestnik musi zdać kilka egzaminów certyfikacyjnych, które przeprowadzane są w ośrodkach szkoleniowych na terenie całej Polski.

Materiały oraz podręczniki wykorzystywane podczas szkoleń są opracowane przez firmę Microsoft, co pozwala na naukę na pomocach naukowych przygotowanych przez najlepszych specjalistów z Redmond. Same szkolenia prowadzone są natomiast przez Certyfikowanych Trenerów Microsoft (MCT). Są to wysokiej klasy specjaliści, którzy sami przeszli już pełną ścieżkę certyfikacyjną, co potwierdza ich wysokie kompetencje niezbędne do prowadzenia szkoleń.

 

Warto przeczytać